piatok 8. mája 2015

Úvodný článok

Dlho som uvažovala nad tým či a ako vôbec si založiť blog. Lebo nejako mi prišlo že ľudia sa na môj blog aj tak nedostanú a prečítajú si ho akorát tak moji kamaráti a rodina a aj to len z donútenia. Ale ako sa dá vidieť, predsalen som nejako došla k záveru, že to bude fajn. Rozhodla som sa, že si založím blog. Môžem skromne prehlásiť, že som sa vyznala už kde sa dá založiť blog a aké ponúka stránka funkcie. Takže som začala premýšľať, čo mi bude vyhovovať najviac.

Blog.cz bol môj prvý návrh, lebo som mala skúsenosti s dizajnom a vedela som, ako si ho úplne prispôsobiť tak ako som chcela. Tak som to skúsila. Páči sa mi, že na blog.cz sa so svojim blogom môžete presadiť aj bez toho, aby ste posielali otravné linky všetkym vašim priateľom na facebooku. Stačí vždy napísať článok na tému týždňa, komentovať ostatné blog a ak sú články kvalitné, hneď máte na blogu kopu čitateľov. No stále mi vadilo to málo funkcií. V podstate žiadne funkcie. Skoro žiadne HTML kódy (okrem počítadla návštev, juhú), žiadne galérie a stránky. Len blog. A preto som blog tam zrušila a presunula sa inam.

Weebly som našla raz omylom. Je to zahraničný webhosting a celkom sa mi zapáčil. Má úžasné možnosti úpravy, rozmanité tlačítka, ktoré ani neviem na čo sú, a rôzne nastavenia. Je to tamvšetko prehľadné a úplne jednoduché, netrebalo použiť ani jeden kód, no ak som chcela mohla som. Myslela som, že tam už zostanem, lebo funkciami a svojou nekomplikovanosťou by som povedala, že aj lepšie ako Blogger. No niektoré funkcie, ktoré som chcela využiť boli platené (samozrejme, dalo sa to okašlať, ale to nebudem rozoberať) a vadila mi trochu aj to, že moja stránka bola .com. Viem že je to drobnosť ale nesedelo mi to tam. Samozrejme, dá sa zaregistrovať doména a zmeniť to. Ale ja nemám na platenie domény, hlavne keď na môj blog nikto nechodí a tie zadarmo domény sú ešte horšie. Veď čo je to prípona .tk? Takže weebly tiež padlo a presunula som sa na Blogger.

Úprimne povedané, Blogger som poznala najmenej. Prišlo mi to strašne komplikované a nešlo mi v tom nič spraviť, stránky nevyzerali pekne a kódovať som nevedela. Preto som to ani nezvažovala.Lenže potom si v mojom okolí ľudia začali robiť blogy na Bloggeri a tak som si povedala, že tomu dám šancu. A zatiaľ to aj vyzerá tak, že tu zostávam. Čiže to, čo teraz čítaš je už snáď konečne finálna verzia blogu. Ďakujem že tu vôbec si a pekne sa ešte niekedy vráť. Nech sa páči, čokoládka.
0 komentárov:

Zverejnenie komentára