sobota 16. mája 2015

Apollo 18? Hodina a pol života, ktorú nedostanem späť

V poslednej dobe (od včera) som fascinovaná vesmírom. Čítam totižto jednu z najlepších kníh, čo sa mi kedy dostali do rúk - Marťan od Andyho Weira. V tej knižke sa spomínajú misie Apollo. Viem že je tak všeobecne známe že na prvej astronauti zhoreli, 11 je Armstrong a Aldrin a na 13 sa niečo pokazilo, ako inak, veď je to 13ka že?
Zaujímalo ma, aké súvislosti s úmrtím členov posádky Apolla 1 má príbeh hlavného hrdinu. Preto som si do googlu zadala "Apollo 1 documentary". Vyhodilo mi to film Apollo 18. Zaujalo ma to. Podľa toho, čo som ja so svojimi skromnými znalosťami vesmíru vedela, misia Apollo 18 bola zrušená. Tak som si niečo o tom filme pozrela. Ak ma poznáte, viete, že som fanúšička hororov. Takže keď sa tam objavilo Horror/Thriller, zaujalo ma to, nech už to bolo o hociakej misii. Film som si stiahla... ehm... kúpila a začala pozerať.
Neviem ako vám presne opísať ako na mňa tento film pôsobil. Naľahšie bude ho popísať ako paranormal activity na mesiaci. Bolo to natočené filtrom na kamere, ktorý mi veľmi vadil a celá atmosféra filmu na mňa pôsobila tak, že som mala chuť sa zdvihnúť a ísť na mesiac natočiť lepší.
Apollo 18 ani nebol desivý film. Tí mimozemšťankovia boli maličkí a pre mňa to boli na prvý pohľad kraby.
Ja nechcem byť zlá, ani nič také. Niekomu sa film môže páčiť, no myslím si, že hovorím za viacerých fanúšikov hororov, že toto bola jednoducho hlúposť.

Pre vás, čo si to nechcete pozrieť je tu popísaný aj dej:

Celý príbeh bol vlastne o tom, ako traja astronauti z NASA tajne leteli na mesiac s misiou Apollo 18. Nikto o tom nesmel vedieť, aj oni boli v tom, že tam letia za inými účelmi ako v skutočnosti. Nebolo to však celkom tak. Dvaja z nich pristáli na mesiaci. Chodili a zbierali šutre. Jedného dňa našli ruský lunárny modul. Bola v ňom len krv a nefungoval. (Keby niekomu z vás nebolo jasné, Rusi tam nemali čo robiť, tak ako naši dvaja astronauti) Jeden z tých inteligentných chlapíkov zišiel do kráteru. Za prvé tam bola strašná zima a za druhé mal také blbé svetlo, že ním mohol v podstate len blikať. Čiže ja som to cítila na epilepsiu a on nič nevidel. Načo? No a potom našiel mŕtveho rusa. Vytiahli ho a rozmýšľali čo sa mu stalo. Prišli s nejakým úplne neuveriteľne naivným vysvetlením a vrátili sa do svojho lunárneho modulu. Stále im niečo padalo. Najväčšiu hrôzu mali z toho, že jeden kamienok našli na zemi, nie na poličke... Jednu noc sa im prevrátil rover. A to bolo prvýkrát čo sa objavili konečne mimozemšťania. Nejakým zázrakom mu keď to opravoval vliezli do skafandra a on začal kričať. Keď sa vrátil, mal už len dieru na hrudi, odkiaľ mu ten druhý vybral kameň. Nešťastník potom celý čas blúznil a správal sa ako posadnutý. Nakoniec neviem akým múdrym spôsobom došli na to, že sa treba presunúť do ruského modulu, aby sa dostali domov. Toho nakazeného si vzali mimozemšťania, čiže sa tam dostal len jeden. Spojil sa s tretím na obežnej dráhe a dohodli sa, že ho vyzdvihne, lebo NASA ich tam chcela nechať, že sú nakazení. A mali pravdu, len ten chalan na obežnej dráhe je naivný a tak umrel, lebo Nate to neubrzdil, pretože mal prácu s kopou mimozemšťankov.

A aj krátka video ukážka, z ktorej nič nepochopíte

Oficiálna stránka filmu

0 komentárov:

Zverejnenie komentára